02-05-2024 02-05-2024

GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

27.03.2024 Kategoria: Aktualności

19 marca w Szkole Podstawowej im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku odbył się drugi etap Gminnego Konkursu Historycznego. Wzięło w nim udział 10 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w I etapie pisemnym organizowanym w każdej ze szkół Gminy Niebylec. W finale wziął udział również przedstawiciel naszej szkoły- Piotr Kurdziel, który zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Jest to dla niego tym większy sukces, iż zagadnienia konkursu dotyczyły wiedzy historycznej od klasy piątej do ósmej, a Piotr jako uczeń klasy szóstej, był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Drugi etap miał charakter ustnego konkursu, podczas którego uczniowie mierzyli się z pytaniami o różnorodnym charakterze - od pytań jednokrotnego wyboru po pytania muzyczne, zdjęcia, obrazy oraz teksty źródłowe. Na uczestników czekały atrakcyjne nagrody, których fundatorem była Gmina Niebylec oraz rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Wszyscy uczestnicy wykazali się imponującym poziomem wiedzy. Po emocjonującej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy:
1. miejsce: Jeremi Sz. - uczeń Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Lutczy , kl. 8
2. miejsce: Kinga K. - uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Konieczkowej kl. 8
3. miejsce: Klaudia P.- uczennica Szkoły Podstawowej im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku, kl. 7
4. miejsce: Sebastian B.- uczeń Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Niebylcu, kl.8
5. miejsce: Piotr K.- uczeń Szkoły Podstawowej im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej